ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
پروفیل و کاربرد آن در صنعت ساختمان

samin

پروفیل و کاربرد آن در صنعت ساختمان

پروفیل و کاربرد آن در صنعت ساختمان

در صنعت ساخت و ساز ، از مواد مختلف زیادی استفاده می شود. یکی از پرکاربردترین مواد در این بخش از صنعت ، پروفایل است. هر ماده فلزی ، با توجه به مواد و شرایط خاص خود ، برای یک بخش خاص در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. پروفیل های آلومینیوم یکی از مواد فلزی است که کاربردهای مختلفی در صنعت ساختمان دارد و می تواند به خوبی در قسمت های مختلف ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرد.در این مقاله قصد داریم درباره مفهوم کلی پروفایل و انواع آن ، استفاده از پروفایل و پروفایل تولد صحبت کنیم. اگر قصد دارید در ساخت یک ساختمان جدید همکاری کنید ، یا نام مشخصات تولد را شنیده اید و اطلاعات کافی در مورد آن ندارید ، برای ادامه مقاله با ما همراه باشید.

http://ahanbaman.ir/profile-price/

معنی کلی پروفایل چیست؟

پروفایل به معنای واقعی کلمه این است که یک قسمت در یک طول مشخص ثابت شده است. اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که معنای این کلمه در صنعت ساختمان چیست. نمایه در لاتین به تجهیزات گفته می شود که در ساخت درب ، پنجره ، لوله یا نمای ساختمان استفاده می شود. به عنوان مثال ، از پروفیل های آلومینیوم برای ساخت قاب پنجره استفاده می شود. به طور کلی ، در صنعت ساختمان و در مبحث تخصصی تعریف پروفیل ، باید گفت که دو نوع پروفیل باز و بسته وجود دارد. پروفیل های باز در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شوند و در صنایع ساختمانی به عنوان مواد مصرفی برای ساخت تسمه ، تیر ، میلگرد ، زاویه ، گل میخ ، هش و چهار ضلعی مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل های باز دیگر انواع دیگری دارند که به پروفیل های باز Z شکل معروف هستند و در ساخت های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند. موارد استفاده از پروفیل های باز به شکل Z شامل ساخت سقف برای سالن های بزرگ مانند سوله ، سالن های ورزشی ، انبارها و پارکینگ های عمومی است. در تولید لوله ، قوطی ، پروفیل درب و پنجره ، پروفیل پی وی سی و پروفیل کرکره برقی از انواع دیگر پروفیل ها ، یعنی پروفیل های بسته نیز استفاده می شود.

uuev_q1.jpg

پروفایل چگونه تولید می شود؟

قیمت پروفیل

حتما از خود می پرسید که چگونه کارخانه های تولید پروفیل آن را تولید می کنند. در این بخش قصد داریم به این س answerال پاسخ دهیم. عملکرد اصلی کارخانه های تولید لوله و پروفیل تبدیل ورق های فولادی یا کویل ها به روش نورد سرد به محصول نهایی با اشکال و ابعاد مختلف است.در واقع می توان گفت که پروفیل های باز یا بسته پس از طی یک فرآیند خاص تولید می شوند. این روند شامل چندین مرحله است که در زیر به طور کامل توضیح خواهیم داد.

+ نوشته شده در شنبه 11 بهمن 1399ساعت 0:34 توسط sama | | تعداد بازدید : 0